برای شرکت در تور یک روزه به چه وسایلی نیاز داریم؟

 برای شرکت در تور یک روزه به چه وسایلی نیاز داریم؟

برای شرکت در تور یک روزه به چه وسایلی نیاز داریم؟

معمولا یکی از دغدغه‌های اصلی همه ما برای سفر کردن این است که چه وسایلی برای سفر شخصی یا تور یک روزه نیاز داریم. تمام روز به این فکر می‌کنیم که کیف برداریم یا چمدان. تمام وسایلی که داریم را می‌خواهیم به همراه خود بیاوریم و آن‌ها را به هر قیمتی که شده در کوله پشتی خود بگذاریم. در آخر کل زمانمان را برای جمع کردن وسایل از دست می‌دهیم.

از این رو انتخاب وسایل مورد نیاز سفر یک روزه کار آسانی نیست و حتما قبل سفر، لیستی کامل از وسایلی که نیاز دارید را باید داشته باشید. اگر می‌خواهید لیست تجهیزات سفر یک روزه را بدانید، پیشنهاد می‌کنیم در ادامه این مطلب با تورلین همراه شوید.

 

لیست وسایل مورد نیاز برای تور یک روزه

گاهی اوقات تمایل داریم برای استراحت و به دور بودن از دغدغه‌های روزمره، وسایل خود را جمع کرده و راهی سفر یک روزه به اطراف شهر شویم. اگر به طور شخصی راهی سفر شویم و یا در تور یک روزه شرکت کنیم؛ انتخاب وسایل مورد نیاز قبل از سفر خیلی مهم و ضروری است.

در ادامه لیست وسایل مورد نیاز سفر یک روزه را برای شما آورده‌ایم.

 

۱) انتخاب ساک یا کوله پشتی مناسب برای تور یک روزه

کوله مناسب سفر یک روزه

بدون شک یکی از اولین وسایل‌هایی که در سفر یک روزه خیلی مهم است، چیزی نیست جز انتخاب ساک یا کوله پشتی مناسب.

بد نیست بدانید که یکی از ویژگی‌های مهم کوله پشتی مناسب، این است که به راحتی بتوانید آن را جمع کنید و کمربندهای مناسب برای حمل داشته باشد.

تورلین به شما پیشنهاد می‌کند، کوله پشتی‌هایی را انتخاب کنید که حمل کردن آن برای سفرهای شخصی یا تور داخلی یک روزه آسان باشد و فضای مناسبی را برای وسایل‌هایتان داشته باشد.

 

۲) لباس مورد نیاز سفر یک روزه

لباس مناسب سفر یک روزه

از دومین وسایل‌های ضروری سفر یک روزه، انتخاب لباس مناسب است. معمولا در سفرهای شخصی یا تور ۱ روزه، نیاز چندان به لباس‌های اضافی ندارید و فقط یک دست لباس گرم یا خنک، با توجه به وضعیت آب و هوا می‌توانید همراه خود بردارید.

انتخاب لباس برای مقصدهای سفر نیز فرق می‌کند. اگر در تور یک روزه شرکت کردید و مقصد سفرتان جنگل و یا آبشار است، پیشنهاد می‌کنیم لباس‌ شنا و لباس اضافه را حتما به همراه خود داشته باشید. اما اگر مقصد سفرتان جای دیگری است، یک دست لباس سبک برای سفر یک روزه، گزینه مناسبی به نظر می‌رسد.

 

۳) دارو و مدارک مهم برای سفر یک روزه

دارو و مدارک مورد نیاز در سفر

یکی از موارد مهم و ضروری چه در سفر شخصی، چه در تور داخلی یک روزه، به همراه داشتن مدارک و داروهای مورد نیازتان است.

مدارک مهم شناسایی کارت ملی، شناسامه، کارت اعتباری و بلیط را حتما در کوله پشتی خود قرار دهید، تا در حین سفر برایتان مشکلی پیش نیاید.

اگر داروی خاصی را مصرف می‌کنید، حتما به همراه خودتان داشته باشید تا خیالتان راحت باشد. همچنین توصیه می‌کنیم در سفرهای طبیعت‌گردی همراه خود چسب زخم، پماد و قرص‌های ضد تهوع را بردارید.

 

۴) وسایل مورد نیاز الکترونیکی

وسایل الکترونیکی مورد نیاز در سفر

یکی از مواردی که در لیست تجهیزات سفر خیلی مهم و ضروری است، چیزی نیست جز پاوربانک یا شارژر موبایل. اگر به طور شخصی به سفر یک روزه رفتید و یا در تور ۱ روزه شرکت کردید، حتما به همراه خودتان پاور بانک داشته باشید. زیرا ممکن است جایی را برای شارژ کردن موبایل خود پیدا نکنید.

اگر عکاس هستید، تورلین به شما توصیه می‌کند حتما شارژر، رم اضافی و فلش را نیز در کیف مخصوص دوربین خود بگذارید.

 

۵) خوراکی‌های مورد نیاز برای سفر یک روزه

غذای مناسب سفر یک روزه

برای سفرهای یک روزه اگر خودتان راهی مقصد شدید، حتما تمام وعده‌های غذایی مورد نیاز، قمقمه آب، ظرف و ظروف، قاشق و چنگال، کبریت، زیرانداز، گاز پیکنیکی و … را بردارید. اگر در تور یک روزه داخلی شرکت کردید، پیشنهاد می‌کنیم وعده غذایی ناهار و میان وعده را به همراه خود داشته باشید.

زیرا معمولا در تور یک روزه خبری از وعده‌های غذایی هیجان‌انگیز نیست و به جز صبحانه، ممکن است برای ناهار و یا شام، خودتان آن را تهیه کنید. از این رو کمی میوه، تنقلات، الویه و غذاهای سبک را در داخل کوله پشتی خودتان بگذارید.

 

۶) وسایل بهداشتی ضروری

وسایل بهداشتس ضروری

از دیگر وسایل مورد نیاز سفر، به همراه داشتن وسایل بهداشتی مثل کرم ضد آفتاب، پدهای الکی، ژل‌های بهداشتی و ضد عفونی کننده، الکل‌های ضد عفونی کننده دست، کرم مرطوب کننده، برس یا شانه، مسواک، حوله شخصی، ناخن گیر، دستمال مرطوب و … هستند.

اگر مقصد سفرتان طبیعت است، توصیه می‌کنیم حتما لوازمی مثل کرم سوختگی، پنبه، پمادهای نیش حشرات، الکل سفید، گازهای استریل، کیسه زباله، دستمال کاغذی و … را همراه خودتان داشته باشید.

 

۷) لوازم سرگرم کننده سفر

لوازم سرگرم کننده سفر

وسایل مورد نیاز سفر به همین جا ختم نمی‌شود. از دیگر لوازمی که در سفر شما را سرگرم می‌کنند، دوربین یا کتاب‌های مورد علاقه‌تان است.

به همراه داشتن دوربین شخصی و عکس گرفتن از سوژه‌های بکر و ناب طبیعت، آنقدر دلنشین است که خاطره‌ای خوش و به یادماندنی را برای شما ثبت می‌کند.

همچنین اگر اهل کتاب خواندن هستید، پیشنهاد می‌کنیم کتاب‌های مورد علاقه خود را به همراه خود بیاورید و یا نسخه پی دی اف آن را در داخل گوشی موبایل خود ریخته، تا در زمان‌های خالی آن‌ها را بخوانید.

 

 

 

۸) وسایل مورد نیاز کمپینگ و طبیعت‌گردی

وسایل مورد نیاز کمپینگ

اگر خودتان راهی سفر شدید یا در تور یک روزه شرکت کردید، توصیه می‌کنیم یک سری وسایل مورد نیاز کمپینگ مثل قاشق و بشقاب شخصی، لیوان شخصی، زیرانداز شخصی، شارژر فندکی، هد لامپ، فلاکس چای، چاقوی مناسب و … را همراه خود بردارید. تا سفری امن با خیالی راحت را تجربه کنید.

۹) وسایل متفرقه

وسایل متفرقه

از دیگر وسایل‌های مورد نیاز که برای سفر شخصی یا تور یک روزه پیشنهاد می‌کنیم، وسایل‌هایی مثل چتر، نقشه و نرم افزار جی پی اس، کلاه، عینک، چراغ قوه، هدفون، جوراب، کفش مناسب جنگل نوردی، دستکش، گوشگیر، کیف‌های کمری برای نگهداری مدارک، قفل مخصوص کیف و جعبه کمک‌های اولیه هستند.

 

اگر شما هم در مورد لیست وسایل مورد نیاز سفر یک روزه اطلاعات دیگری دارید، خوشحال می‌شویم آن را با ما و دیگر همراهان تورلین به اشتراک بگذارید.