۲۳ غذای معروف جزیره قشم و هرمز که باید در سفر امتحان کنید

 ۲۳ غذای معروف جزیره قشم و هرمز که باید در سفر امتحان کنید

احتمالا شما هم با ما در تورلین هم نظر هستید که سفر چه شخصی چه با تور گردشگری، چه شمال ایران، چه جنوب و یا غرب و شرق کشور، در هر صورتی هیجان انگیز و لذت بخش بوده و جان تازه ای به انسان می بخشد.

خیلی از افراد اینطور فکر می کنند که با رفتن به یک شهر و منطقه جدید باید تمام زمان خود را به دیدن جاذبه های طبیعی، تاریخی، فرهنگی و توریستی اختصاص بدهند و کمترین زمان ممکن را برای استراحت و غذا بگذارند، اما در مقابل هستند افرادی که تنها به وجه شکم و خواب می پردازند و چندان رغبتی به گشت و گذار و ماجراجویی در سفر ندارند. بهتر است که حد تعادلی بین این دو حالت وجود داشته باشد، اما در نهایت هر آنچه که موجب لذت و شادی شما در سفر می شود، بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

اگر مطلب قبلی تورلین یعنی ۱۵ جاذبه برتر جزیره قشم را خوانده باشید، حتما می دانید که دیدنی های قشم فوق العاده استثنایی بوده و سفری زیبا و خاطره انگیز را برای شما به تصویر می کشد. اما تورهای قشم تنها به جاذبه های گردشگری این جزیره زیبا محدود نمی شود و شامل بخش جذاب دیگری به نام شکم گردی نیز هست.

در صورتی که شما هم مثل من همیشه دوست دارید تا در سفرها و تورهای گردشگری غذاهای جدید و بومی منطقه را امتحان کنید و به قول معروف به شکم خود بهای ویژه ای بدهید، با ما همراه باشید تا در ادامه مطلب شما را با غذاهای معروف قشم و غذاهای محلی و سنتی قشم و هرمز آشنا کنیم. 

از همین ابتدا لازم است به شما بگوییم که پایه بسیاری از غذاهای معروف جنوب ایران ماهی و شیلات است؛ بنابراین اگر اهل ماهی و میگوی جنوب باشید، هر روز تورهای شکم گردی قشم برای شما رویایی خواهد بود و اگر هم طرفدار ماهی و غذاهای دریایی نباشید، غذاهای محلی و سنتی قشم برای شما محدودتر می شود، اما باز هم از طعم آنها لذت خواهید برد.

 

۱) ماهی برشته – کباب ذغالی

ماهی-برشته

یکی از غذاهای محلی و سنتی قشم ماهی برشته است که طرفداران زیادی دارد. در طبخ این غذا از انواع ماهی سنگسر، بیاح، گاریز، سرخو، هور، زرده و یا ساردین استفاده می شود.

جنوبی ها برای درست کردن ماهی برشته داخل شکم ماهی را خالی کرده و با انواع سبزی های معطر، پیاز و ادویه پر می کنند، سپس آنرا در یک ظرف و بر روی شعله آتش قرار می دهند. البته اگر ماهی برشته شما از نوع ساردین باشد، به طور درسته پخته می شود.

ماهی برشته را از یک ساعت قبل طبخ، نمک می زنند تا کاملاً نمک را به خود جذب کند، سپس آنرا بر روی فویل داغ فلزی قرار می دهند  تا به خوبی با آتش پخته و آماده شود. بدون شک ماهی برشته یا همان کباب ذغالی یکی از غذاهای معروف قشم است که باید طعم آنرا در سفر به این جزیره زیبا امتحان کرد.

 

۲) دو پیازه میگو

دو-پیازه-میگو

یکی از غذاهای محلی و سنتی قشم که در جنوب ایران طرفداران زیادی دارد، بدون شک دو پیازه میگو است؛ این غذای خوش طعم و دلچسب از ترکیب پیاز، فلفل قرمز، رب، میگو، ادویه و ترشی جات مخصوص درست می شود و طعمی متفاوت را به این غذا می بخشد.

شما می توانید هم با نان و هم به همراه برنج این غذا را میل کنید و از حضور خود در تورهای شکم گردی جزیره قشم لذت فراوانی ببرید.

 

۳) هواری ماهی

هواری-ماهی

یکی دیگر از غذاهای معروف جنوب ایران هواری ماهی است که در آن ابتدا ماهی و یا میگو را با پیاز و زردچوبه و سبزی هایی نظیر گشنیز، جعفری، شنبلیله و سیر سرخ کرده و به آن فلفل دلمه ای،ادویه، زردچوبه، پودر لیمو و برنج اضافه می کنند و میگذارند تا دم بکشد و سپس غذا را سرو می کنند.

رنگ این غذای جزیره قشم معمولاً زرد بوده و ممکن است طعم آن کمی تند و تیز باشد.

 

۴) سوراغ

سوراغ

 

یکی از غذاهای محلی هرمز که طعم و نام بسیار خاصی دارد، سوراغ است. شاید از شنیدن این موضوع تعجب کنید که یکی از مواد تشکیل دهنده این غذای بومی، خاک سرخ جزیره هرمز است. برای تهیه سوراغ از ماهی ساردین یا مومغ، گلک یا همان خاک سرخ هرمز، لیمو و پوست نارنج استفاده می شود و تهیه آن زمان بر و پر زحمت است.

به طور معمول برای درست کردن خورشت سوراغ، ماهی باید برای ۱۰ روز به طور مستمر در آب حاوی خاک گلگ و نمک بماند و با لیمو و نارنج مزه دار شود، سپس زمانی که مواد به خوبی با هم ترکیب شده و غلیظ شدند، غذا برای سرو آماده است. برخی از افراد آنرا با نان و برخی دیگر آنرا به همراه برنج دم کرده و میل می کنند.

اگر در تورهای شکم گردی جزیره قشم و هرمز شرکت کرده اید، حتما یکبار این غذای متفاوتی و خاکی را امتحان کنید!

 

۵) برنج دیشو

برنج-دیشو

شکم گردی در جزیره قشم و هرمز و خوردن انواع غذاهای دریایی جنوب کشور ممکن است بخاطر طبع سرد ماهی شما را دچار مشکل کند، از این رو مراقب حالتان باشید و یکبار وعده غذایی خود را به یکی از غذاهای محلی و سنتی قشم یعنی برنج دیشو اختصاص دهید.

در این غذای خوشمزه، برنج به همراه شیره خرما اصل جنوب دم می کشد و به همراه ماهی برشته شده سرو می شود، در واقع طبع گرم خرما و طبع سرد ماهی یکدیگر را خنثی کرده و بدون ایجاد حس سنگینی و سردی، غذایی متفاوت و خوردنی را به شما ارائه می دهد.

 

۶) کوفته مومغ

کوفته-مومغ

غذاهای معروف جنوب ایران کم نیست و برای تجربه کامل تورهای شکم گردی جزیره قشم و هرمز، حتماً چند روزی لازم است.این غذای خوشمزه بومی یکی از محبوب ترین انتخاب های شکم گردی است که به کوکو و کتلت بیشتر از کوفته شباهت دارد!

برای پختن و آماده کردن کوفته مومغ، ماهی ساردین را اول پخته و تیغ های آنرا جدا می کنند و به همراه ادویه های مختلف ، سبزی محلی، تخم مرغ و سیب زمینی آب پز مخلوط می نمایند، سپس با آماده شدن مایع کوفته آن را در روغن سرخ کرده و در نهایت سرو می کنند.

کوفته مومغ محبوب دل همه گردشگران و افراد بومی است و امتحان آن در تورهای گردشگری و شکم گردی جزیره قشم و هرمز حتماً توصیه می شود.

 

۷) مهیاوه

مهیاوه یکی دیگر از غذاهای معروف قشم است که به تنهایی آنچنان غذا محسوب نشده و بیشتر به عنوان یک سس تند استفاده می شود! به طور معمول جنوبی ها و بومیان جزیره قشم و هرمز برای درست کردن مهیاوه از ماهی موتو و یا ساردین تند و شور استفاده می کنند.

معمولاً این ماهی به حالت خشک و پودر شده است که برای تهیه مهیاوه با خردل،زردچوبه، فلفل، نمک، آب و گشنیز ترکیب می شود تا حالتی مایع به خود بگیرد. سپس این مایع را در ظرفی در بسته برای مدت یک ماه در فضای آزاد و زیر آفتاب قرار می دهند تا آماده شود، سپس آنرا به همراه برنج و یا نان و حتی برای صبحانه میل می کنند.

 

۸) نان توموشی یا تمشی

نان-تموشی

نان تمشی یا توموشی یکی از میان وعده های لذیذ و خوشمزه تورهای شکم گردی جنوب ایران است که در مایع خمیر آن از پنیر و تخم مرغ استفاده می شود و به همین خاطر طعم متفاوتی نسبت به سایر نان ها دارد.

بد نیست بدانید که معمولاً نان تمشی را خالی نخورده و به همراه مهیاوه میل می کنند. نکته جالب توجه اینست که نان تمشی در غذاهای محلی هرمز با روش دیگر تهیه و سرو می شود؛ چون در تهیه نان توموشی جزیره هرمز از خاک سرخ منطقه استفاده می شود.

از این رو بومیان هرمز در کنار ترکیب پنیر و تخم مرغ در مایع خمیر این نان محلی از آب سرخ بعد از ته نشین شدن خاک گلک نیز استفاده می کنند که طعم و رنگ متفاوتی به این نان خوشمزه می دهد.

 

۹) زیبون

زیبون

 اگر جزو طرفداران ترکیب سیب زمینی سرخ کرده و یا چیپس با ماهی (یا همان فیش اند چیپس) هستید، باید به شما این نوید را بدهیم که یکی از پایه های ثابت غذاهای تورهای شکم گردی قشم و هرمز، زیبون است.

این غذای معروف جنوب ایران طرفداران زیادی داشته و به همراه ماهی و سیب زمین سرخ شده سرو می شود. برای تهیه آن ماهی های مزه دار شده با ادویه جنوبی و فلفل را در روغن سرخ می کنند، سپس خلال های بزرگ سیب زمینی را آماده و سرخ می کنند، در کنار این موارد نیز گوجه فرنگی رنده شده و با پیاز فراوان تفت داده می شود.

سپس با انجام تمام این کارها، یک نان محلی تمشی در کف قابلمه گذاشته شده و ماهی و گوجه و پیاز تفت داده شده بر روی آن ریخته می شود و به همراه برنج دم می کشد. زیبون یکی از غذاهای معروف جنوب ایران است که عاشقان زیادی دارد.

 

۱۰) موفلک

موفلک

اگر زیاد هم اهل شکم گردی نباشید، باز هم آنچنان بوی غذاهای محلی و سنتی قشم و اسم های جالبشان شما را جذب می کند که ناخواسته دوست دارید تا تک تک این غذاها را در سفر تجربه کنید.

موفلک یک غذای محلی جزیره قشم است که در آن گندم و یا جوی پرک شده (دلانده) را در قابله یا دیگ برشته کرده و به رنگ قهوه ای در می آورند، سپس به همراه ماهی جنوب بدون پوست و استخوان و پیاز تفت داده شده و می گذارند تا دم بکشد، در حین دم کشیدن و آماده شدن موفلک، کمی تخم گشنیز و ادویه هندی نیز به آن اضافه می شود.

البته برخی از بومیان ماهی را به صورت جداگانه با آب نمک و زردچوبه کاملاً می پزند، سپس پوست و استخوان آن را جدا میکنند و در ظرفی دیگر گندم پرک شده را کمی تفت داده و سپس در آب خیس می کنند تا نرم شود، در نهایت گوشت ماهی را با ادویه سرخ کرده و به همراه جو و یا گندم خیس شده دم می کنند.

 

۱۱) عنکاس خشک شده

عنکاس

ممکن اسامی عجیب و غیر آشنای غذاهای معروف قشم کمی شما را گیج کرده باشد، ولی باید به شما بگوییم که عنکاس همان ماهی مرکب است که بخاطر طعم عالی و لذیذش طرفداران زیادی در جنوب کشور دارد.

عنکاس به دو حالت تازه و خشک شده قابل طبخ و مصرف است، اما درست کردن عنکاس خشک شده زحمت بیشتری دارد و به طور معمول در فصل تابستان از آن در جزیره قشم استفاده می شود.

بومی های قشم برای درست کردن عنکاس خشک شده، آنرا به صورت باریک و نازک قطعه قطعه کرده و برای ۱۰ روز جلوی آفتاب قرار می دهند تا خشک شود، سپس این گوشت های خشک شده را کباب کرده و پس از کوبیدن سرو می کنند. اگر در جزیره قشم یا هرمز حضور داشتید، حتما این غذا را به همراه لیمو و خارک خرما بخورید تا طعم متفاوت آن برای سالها در خاطرتان بماند.

اگر هم دوست دارید تا ماهی مرکب تازه و پخته شده را در جزیره هرمز بچشید، باید بدانید که این ماهی به صورت تکه تکه شده در آب و خرما پخته شده و در پیاز و زردچوبه تفت داده می شود و به همراه سیب زمینی سرخ کرده و سس گوجه و فلفل سرو می گردد.

 

۱۲) کلمبا

کلمبا

شاید ذائقه شما به گونه ای باشد که دوست داشته باشید برخی از غذاهای معروف قشم را تنها برای یکبار تست کنید، این موضوع در تورهای شکم گردی به هیچ وجه ایراد ندارد.

 اما اگر با نگاه به ظاهر و یا بوی غذا و بدون چشیدن طعم آن، می خواهید در مورد غذاهای محلی و سنتی قشم تصمیم بگیرید و قضاوت کنید، سخت در اشتباهید. چون ممکن است یک غذای بومی ظاهر چندان جذابی نداشته باشد، اما طعم آن به سرعت شما را شیفته خود کند. پس پیشنهاد می کنیم تا حتی برای یکبار هم که شده غذاهای معروف جنوب ایران را در تورهای شکم گردی امتحان کنید.

کلمبا یک غذا شبیه حلیم است که به آن حلیم ماهی هم می گویند. این غذا از گندم پرک پخته شده و ماهی بدون استخوان به همراه سبزیجات معطر و تازه نظیر گشنیز و جعفری تشکیل می شود. به طور معمول به کلمبا روغن حیوانی نیز اضافه شده و سرو می گردد.

 

۱۳) گبولی گوشت

گوبولی گوشت

یکی از غذاهای محلی هرمز که عاشقان زیادی نیز دارد گبولی گوشت است، البته این دفعه استثناً از گوشت مرغ و یا گاو و گوسفند در غذا استفاده می شود.

در گبولی گوشت، مقداری گوشت تفت داده شده و در کنار آن سیب زمینی سرخ شده، پیاز داغ، نخود پخته، پلوی حاوی آب گوشت و انواع ادویه میخک، هل، ادویه های خاص جنوبی، لیمو عمانی استفاده می شود. معمولاً این غذا به دلیل استفاده از انواع ادویه های عطر و طعم بسیار خوبی دارد و ممکن است به آن کشمش نیز اضافه شود.

 

۱۴) پودینی کوسه

بودینی کوسه

یکی از غذاهای ناب تورهای شکم گردی جزیرخ قشم، پودینی کوسه است. در این غذای محلی کوسه را پخته و استخوان های آنرا جدا می کنند، سپس گوشت کوسه را کاملاً له کرده و به همراه پیاز، ادویه، لیمو عمانی و رب گوجه تفت می دهند.

ممکن است این غذا را به جای کوسه ماهی با سفره ماهی بپزند، اما در هر صورت طعم بسیار خوبی دارد و خوردن آن در تور شکم گردی به شما پیشنهاد می شود.

 

۱۵) کولی ماهی

کولی ماهی

اگر دوستدار چشیدن غذاهای محلی و سنتی قشم و هرمز هستید، کولی ماهی وعده مناسبی برای تور شکم گردی شما خواهد بود. این غذای سنتی از ترکیب ماهی، سس انار و سبزیجاتی همچون گشنیز و شنبلیله به همراه پیاز، فلفل، روغن، زردچوبه، نمک و سیر تهیه می شود و بنابر نظر خیلی از گردشگران طعم بسیار خوبی دارد.

 

۱۶) کباب کهره – کباب بز

کباب بز

غذاهای محلی هرمز و قشم تنها به غذاهای دریایی محدود نمی شود و می توان به سراغ غذاهای کبابی با گوشت قرمز نیز رفت.

اگر به دنبال یک طعم متفاوت در تورهای شکم گردی جنوب ایران هستید، خوردن کباب کهره یا همان گوشت بز را در جزیره قشم و یا هرمز از دست ندهید. این کباب خوشمزه معمولاً به همراه نان تنوری و تازه سر می شود و بافت نرم و لطیفی دارد، در واقع انگار دارید یک کباب با لطافت جگر و ظاهر چنجه گوسفندی می خورید!

 

۱۷) کوکوی ماهی شیر

کوکو ماهی شیر

شاید باورتان نشود، ولی جنوبی ها دست به ابتکار خوبی زده و گوشت بدون استخوان ماهی شیر را چرخ می کنند، سپس آنرا با سیب زمینی، پیاز، سیر و تخم مرغ مخلوط کرده و در روغن سرخ می کنند، نتیجه آن یکی از غذاهای لذیذ و مناسب تورهای شکم گردی به نام کوکوی ماهی شیر می شود.

 

۱۸) قلیه ماهی و میگو

قلیه ماهی

این غذا در شهرهای مختلف جنوب ایران طبخ و سرو می شود و نوع پخت و ادویه های استفاده شده در آن در هر منطقه با دیگری متفاوت است، اما می توان آنرا جزو غذاهای محلی هرمز نیز محسوب کرد.

این غذا حالت خورشتی داشته و از ترکیب ماهی و یا میگو با پیاز و سیر تفت داده شده، زردچوبه، پودر گشنیز، سبزی های مخصوص، نمک و فلفل، ادویه کاری، زعفران، رب گوجه، عصاره تمر هندی (رب انار یا رب نارنج) و آرد تشکیل می شود و به همراه برنج سرو می گردد.

قلیه ماهی و یا میگو یکی از پایه های ثابت مهمانی ها و مجالس جنوب کشور است و طرفداران زیادی دارد.

 

۱۹) کاتوغ ماهی

کاتوغ ماهی

کاتوغ ماهی هم جزو غذاهای محلی و سنتی قشم است که با ماهی خرد شده پیاز، ادویه ها و سبزی های متفاوت و خاص جنوبی و گوجه فرنگی طبخ می شود و پس از کمی پختن در آب، به عنوان یک خورشت جنوبی، همراه با نان و یا برنج می توان آنرا میل کرد.

 

۲۰) مالوکی

مالوکی

اگر دوست دارید تا در تورهای شکم گردی خود طعم شیرینی های محلی جزیره قشم و هرمز را بچشید، مالوکی یک انتخاب خوب برای شماست. این شیرینی سنتی ترکیبی از آرد، قند، تخم مرغ و ماست است و به شکل خمیرهای دایره ای کوچک در روغن داغ سرخ می شود. در نهایت آنرا در پودر قند غوطه ور کرده و سرو می کنند.

مالوکی یک شیرینی خوشمزه و میان وعده مقوی است که خوردن آنرا در تورهای گردشگری و شکم گردی قشم به شما پیشنهاد می کنیم.

 

۲۱) بلالیت

بلالیت

یکی از غذاهای محلی هرمز و قشم بلالیت است که یک خوراکی مقوی و خوشمزه محسوب می شود و استثناً در آن از ماهی استفاده نشده است.

به طور معمول بلالیت را با استفاده از ماکارونی، گلاب، روغن، شکر یا شیره خرما و هل درست می کنند و در برخی مواقع به آن زعفران نیز می زنند. 

 

۲۲) نان چم چمو

نان چمچمو

یک وعده خوراکی سنتی و ساده اما پرطرفدار از غذاهای شکم گردی جزیره قشم و هرمز نان چم چمو است. این نان از ترکیب تخم مرغ، شکر، روغن و آرد تشکیل شده و بیشتر برای صبحانه مصرف می شود.

 

۲۳) رنگینک

رنگینک

این دسر تنها محدود به جزیره قشم و هرمز نمی شود و یک خوراکی مقوی است که در نقاط دیگر ایران نظیر شیراز و خوزستان نیز درست می شود. این دسر خوشمزه از ترکیب خرما، روغن، خاک قند و آرد تشکیل شده و صرف آن در عصر و یا بعد از غذا توصیه می شود.

در این مطلب سعی کردیم تا اغلب غذاهای معروف قشم را به شما معرفی کنیم تا با اطلاعاتی کامل در تورهای شکم گردی شرکت کنید و با خوردن غذاهای خاص و خوشمزه لذت سفر خود را دو چندان کنید.

اگر دارای تجربه شکم گردی در جنوب ایران و نقاطی همچون جزیره زیبای قشم و هرمز بوده اید خوشحال می شویم تا آنرا در تورلین با ما و مخاطبان در میان بگذارید.