معرفی ۱۰ غذای عجیب در ایران

معرفی ۱۰ غذای عجیب در ایران

شاید باورتان نشود؛ اما یک سری غذای عجیب در ایران وجود دارد که ممکن است اسم آنها را هم نشنیده باشید. این غذاها به مذاق بعضی از افراد نمی‌سازد؛ اما بعضی از افراد هم هستند که برای آنها سر و دست می‌شکنند.
اگر می‌خواهید با غذاهای عجیب ایران آشنا شوید، تا انتهای این مطلب با تورلین همراه شوید. شاید بعد از خواندن این مطلب دلتان بخواهد برای یک بار هم که شده آنها را امتحان کنید.

۱- گوشفیل با دوغ؛ خوشمزه‌ترین غذای عجیب در ایران


اگر به اصفهان سفر کنید و به یکی از رستوران‌های این شهر بروید. گارسون رستوران به شما پیشنهاد گوشفیل و دوغ یا بریانی را می‌دهد.
وقتی که اسم گوشفیل و دوغ به گوش‌تان می‌خورد؛ آنقدر تعجب می‌کنید که شاید دوست نداشته باشید آن را امتحان کنید. چون گوشفیل شیرین است و دوغ مزه بسیار ترشی دارد.
اما اگر این ترکیب عجیب را برای بار اول امتحان کنید؛ آنقدر شیفته‌اش می‌شوید که برای بار دوم هم تمایل دارید آن را بچشید.
اگر فشار خون پایینی دارید و در تور شکم گردی اصفهان شرکت کردید؛ پیشنهاد می‌کنیم حتما این ترکیب غذایی را امتحان کنید. زیرا فشار خون را بسیار تنظیم می‌کند.

۲- کله پاچه با برنج جزو عجیب‌ترین غذاهای ایرانی

کله پاچه با برنج
کله پاچه جزو غذاهایی است که خیلی از ما دوست نداریم؛ اما بعضی از افراد هم هستند که برای آن سر و دست می‌شکنند و تمایل دارند این غذا را به عنوان صبحانه میل کنند.
شاید برایتان عجیب باشد؛ اما در شهر شیراز و استان سیستان و بلوچستان، کله پاچه را به همراه برنج میل می‌کنند. به این نوع غذا پاچه پلو می‌گویند که بسیاری از افراد طرفدارش هستند.
پیشنهاد می‌شود در تور تجربه گرا شیراز اگر به رستوران‌های این شهر رفتید برای یکبار هم که شده طعم این غذا را بچشید.

۳- دلمه سیرابی؛ غذایی عجیب در خرم آباد


سیرابی جزو دسته غذاهای ایرانی است که خیلی‌ها خوششان نمی‌آید.
اما خوب است بدانید که در خرم آباد، برنج را به همراه ادویه‌های مخصوص می‌پزند و این مواد را داخل سیرابی می‌ریزند و به عنوان دلمه سیرابی نوش جان می‌کنند.
جالب است بدانید که اهالی لرستان در گویش محلی به این غذا، سغدو می‌گویند.
اگر جزو افرادی هستید که می‌خواهید همه چیز را در شکم گردی تجربه کنید؛ پیشنهاد می‌کنیم در تور تجربه محور لرستان این غذا را امتحان کنید، تا شکم گردی خاصی داشته باشید.

۴- قروت یا کشک بنفش در خراسان جنوبی


از دیگر غذاهای عجیب در ایران می‌توان به قروت یا کشک بنفش در خراسان جنوبی اشاره کرد. این غذا بیشتر در بیرجند استان خراسان جنوبی درست می‌شود.
در پخت این غذا از کشک سیاه به همراه آب استفاده می‌کنند. بد نیست بدانید که کشک سیاه مخصوص شهر بیرجند است. از این رو در داخل قروت از آن استفاده می‌کنند.
این غذا به خاطر داشتن کشک محلی بسیار مقوی است و خیلی از افراد تمایل دارند آن را امتحان کنند. اگر شما هم در تور شکم گردی شرکت کردید؛ پیشنهاد می‌شود برای یک بار هم که شده این غذا را بچشید.

۵- اشکنه تخم خربزه؛ عجیب‌ترین اشکنه ایران


در زمان‌های قدیم بسیاری از افراد اشکنه را به عنوان غذای اصلی میل می‌کردند. اشکنه تخم خربزه نوع دیگر اشکنه در خراسان است که با اشکنه اصلی طعم متفاوتی دارد.
در پخت این غذا از تخم خربزه، کشک، پیاز و ادویه‌های مخصوص استفاده می‌کنند. شاید اگر اسم آن را بشنوید، تمایل به چشیدن آن نداشته باشید؛ اما پیشنهاد می‌کنیم یک بار آن را امتحان کنید تا عاشق این غذا شوید.

۶- شله مشهدی جزو معروف‌ترین غذاهای ایرانی


اگر به مشهد سفر کنید و به یکی از رستوران‌های این شهر بروید و حلیم سفارش دهید. گارسون رستوران به شما می‌گوید که روی حلیم برایتان خورش قیمه بریزد یا نه.
شاید اولش تعجب کنید؛ اما ترکیب حلیم با خورش قیمه آنقدر خوشمزه است که به سختی می‌توان از آن دل کند.
از این رو پیشنهاد می‌شود حتما این ترکیب خوشمزه را امتحان کنید و گردشگری غذا منحصر به فردی داشته باشید.

۷- کشک لبو؛ غذایی محلی در خوانسار


کشک لبو نیز جزو غذای عجیب در ایران محسوب می‌شود. این غذا در خوانسار درست می‌شود. برای درست کردن این غذا از کشک، چغندر و ادویه‌های لازم استفاده می‌کنند.
این غذا بسیار مقوی بوده و بسیاری از اهالی خوانسار طرفدار پر و پا قرص کشک لبو هستند.
پیشنهاد می‌شود در تور تجربه گرا برای یک بار هم که شده این غذا را امتحان کنید، تا گردشگری غذا را به صورت متفاوتی تجربه کنید.

۸- کاچی زواره‌ای؛ کاچی با طعم متفاوت در اصفهان


از دیگر غذاهای عجیب ایران می‌توان به کاچی زواره‌ای اشاره کرد. این غذا در زواره اصفهان درست می‌شود.
شاید برایتان عجیب باشد؛ اما برای درست کردن این کاچی از دل و جگر گوسفند، بلغور گندم و کشک استفاده می‌کنند.
این غذا پروتئین بسیار زیادی دارد و به دلیل جگر و کشک داخل آن بسیار مقوی است. از این رو اگر در تور تجربه محور اصفهان شرکت کردید، پیشنهاد می‌شود علاوه بر دوغ و گوشفیل، این غذا را نیز امتحان کنید.

۹- بز قورمه؛ آبگوشت کشک در کرمان


بز قورمه یا آبگوشت کشک در کرمان نیز جزو لیست غذای عجیب در ایران قرار دارد. برای درست کردن این غذا از کشک، گوشت به همراه ادویه‌های لازم استفاده می‌کنند.
کرمانی‌ها این غذا را به همراه برنج میل می‌کنند و آن را نوعی خورشت یا آبگوشت کشک می‌نامند. پیشنهاد می‌شود در تور شکم گردی شما هم این غذا را به همراه برنج میل کنید.

۱۰- دمپختک ماهی؛ غذایی متفاوت در بوشهر


از دیگر غذاهای ایرانی که شاید برای خیلی‌ها عجیب باشد؛ دمپختک ماهی نام دارد. این غذا به عنوان غذای اصیل در بوشهر و جنوب ایران شناخته می‌شود.
برای درست کردن این غذا ماهی را تکه تکه کرده و به همراه برنج دم می‌کنند.
وقتی که نام این غذا را می‌شنوید شاید تمایل به چشیدن آن نداشته باشید؛ اما اگر آن را به همراه سیرترشی میل کنید، آنقدر خوشمزه است که حس می‌کنید سیر نشدید.
پیشنهاد می‌شود در تور تجربه گرا بوشهر علاوه بر تفریحات آبی، چشیدن این غذا را نیز جزو لیست تجربه‌های خود قرار دهید.

در این مطلب از تورلین با غذاهای عجیب ایران آشنا شدیم. اگر شما هم غذای عجیب در ایران را با طعم متفاوتی امتحان کرده‌اید؛ خوشحال می‌شویم تجربه‌های خود را با ما و همراهان تورلین در میان بگذارید.
راستی اگر عاشق شکم گردی هستید و دلتان می‌خواهد چنین غذاهایی را امتحان کنید، پیشنهاد می‌کنیم در تورهای شکم گردی تورلین شرکت کنید، تا گردشگری غذا را به صورت لذت بخشی تجربه کنید.