۱۱ لوکیشن بکر برای عکاسی اطراف تهران

 ۱۱ لوکیشن بکر برای عکاسی اطراف تهران

۱۱ لوکیشن بکر برای عکاسی اطراف تهران

اگر از علاقه‌مندان به عکاسی اطراف تهران هستید؛ اما تا الان سوژه مناسب برای عکاسی پیدا نکردید، نگران نباشید؛ روستاها و مکان‌های بکری برای عکاسی اطراف پایتخت وجود دارند که تا مدت‌ها شما را مجذوب و شیفته خودشان می‌کنند.

این مکان‌ها هم می‌توانند برای سفر آخر هفته و هم عکاسی در طبیعت بهترین انتخاب باشند. اگر می‌خواهید با لوکیشن‌های بکر برای عکاسی اطراف تهران و سفر یک روزه آشنا شوید، تا انتهای این مطلب با تورلین همراه شوید.

 

۱- مزرعه کلزا؛ زیباترین لوکیشن عکاسی اطراف تهران

مزرعه کلزا

وقتی که بچه بودیم دوست داشتیم در دشتی پر از گل بازی و شادی کنیم. حال می‌توانید این رویای بچگی را در مزرعه کلزا اطراف تهران به طور واقعی برآورده کنید.

مزرعه کلزا در اسلامشهر غرب تهران قرار دارد. این مزرعه برای عکاسی فوق‌العاده بی‌نظیر است. زیرا در این مزرعه دشتی پر از دانه‌های گیاه کلزا وجود دارد که سوژه‌های عکاسی را دلنشین‌تر می‌کند.

رنگ این دانه‌ها زرد بوده، برای همین زیبایی این مزرعه را چندین برابر کرده است. پیشنهاد می‌شود در تور یک روزه عکاسی از مزرعه کلزا در اطراف تهران، حتما لباس زرد یا قرمز رنگ برای عکاسی بر تن داشته باشید، تا عکس‎‌هایتان جذاب‌تر شود.

 

۲- مزرعه لزور؛ سوژه‌ای بکر برای عکاسی اطراف تهران

مزرعه لزور

مزرعه لزور در روستای کندر، نزدیک کرج و چالوس قرار دارد. این مزرعه در فصل بهار پر از گل‌های زیبا و رنگارنگ لاله است که همه آنها را به عنوان دشت گل لاله می‎‌شناسند. جزو بهترین لوکیشن عکاسی تهران هم شناخته شده است.

هر ساله در فصل بهار بسیاری از گردشگران داخلی به این دشت گل سر می‌زنند. اگر برای عکاسی به این دشت گل می‌روید؛ تورلین توصیه می‌کند حتما تمامی تجهیزات دوربین را به همراه داشته باشید، تا بتوانید عکس‌های دقیق‌تری بگیرید.

اگر در تور تجربه گرا شرکت کردید؛ پیشنهاد می‌کنیم حتما سری هم به دریاچه لزور در روستای لزور و نزدیکی این مزرعه بزنید، تا بتوانید از این دریاچه هم عکس‌های زیبایی بگیرید.

 

۳- دشت آزو؛ طبیعتی دل‌انگیز برای عکاسی حومه تهران

دشت آزو

طبیعتی بکر با چشم‌اندازی دل‌نواز از دلایلی است که بیشتر مردم به دشت آزو در دماوند سفر می‌کنند.

این دشت برای سفر یک روزه اطراف تهران و عکاسی بهترین گزینه است. در این دشت می‌توانید از قله دماوند عکس بگیرید و آخر هفته خوشی را کنار خانواده در طبیعت بگذرانید.

همچنین چیدن گیاهان خاص دارویی، دیدن آسمان شب و ستاره‌ها، قدم زدن در طبیعت از تجربه‌های لذت بخش تور تجربه محور دشت آزو محسوب می‌شوند.

 

۴- روستای برگ جهان؛ روستایی دلنشین در لواسان

روستای برگ جهان

روستای برگ جهان در لواسان؛ بهترین لوکیشن عکاسی در اطراف تهران است. زیرا طبیعت سرسبز و چشم‌انداز بی‌نظیر آن هر کسی را برای عکاسی به سمت خودش جذب می‌کند.

این روستا برای سفر یک روزه و پیک‌نیک‌های خانوادگی آخر هفته نیز بسیار مناسب است. اگر این روستا را برای عکاسی اطراف تهران انتخاب کرده‌اید؛ پیشنهاد می‌کنیم در فصل بهار به این روستا بروید، تا شکوفه‌های بهاری روی درخت‌ها، سوژه‌های دل‌انگیز عکاسی شما باشند.

قلعه دختر، غار خمیره، آبشار برگ جهان و زندان خانه لار از جاهای دیدنی برگ جهان است که بازدید از آنها خالی از لطف نیست.

 

۵- دریاچه تار؛ بکرترین جاذبه دیدنی دماوند

دریاچه تار

شاید برایتان عجیب باشد؛ اما در نزدیکی دماوند دریاچه‌ای با آب شفاف به نام تار و هویر وجود دارد که بسیاری از طبیعت‌گردان را دلباخته خودش کرده است.

این دریاچه در میان کوه‌های با ابهت قرار گرفته و آب بسیار شفافی دارد. از همین رو جزو مقصد بسیاری از طبیعت‌گردان برای آب‌تنی در تابستان محسوب می‌شود.

این دریاچه به دلیل زیبایی با ابهت جزو بهترین لوکیشن عکاسی تهران هم محسوب می‌شود. چشم‌انداز بی‌نظیر کوه‌ها و تلفیق آنها با دریاچه، واقعا برای عکاسی بهترین سوژه هستند.

پیشنهاد می‌شود در تور طبیعت گردی دریاچه تار، حتما وسایل شنا و آب‌تنی را به همراه خودتان داشته باشید؛ تا با شنا در آب این دریاچه لذت سفر برایتان چندین برابر شود.

دوچرخه سواری، کوهنوردی، ماهیگیری، قایق‌رانی و … از تفریحات لذت بخش تور تجربه گرا دریاچه تار هستند. به همین سادگی‌ها نمی‌توان از خیر آنها گذشت.

 

۶- گرمابدر؛ روستایی کاریزماتیک در شمال تهران

گرمابدر

اگر شما هم می‌خواهید برای آخر هفته در طبیعتی بکر خوش بگذرانید و هم سوژه‌های بکر عکاسی در طبیعت داشته باشید. حتما سری به گرمابدر، روستایی در نزدیکی فشم تهران بزنید.

فصل تابستان و بهار این روستا پر از طبیعت سرسبز و شکوفه‌های بهاری است که برای عکاسی سوژه‌های بکری هستند. فصل زمستان و طبیعت سفید پوش این روستا نیز برای عکاسی فوق‌العاده است.

اگر گرمابدر را به عنوان سفر یک روزه یا تور عکاسی انتخاب کرده‌اید؛ توصیه می‌کنیم در فصل زمستان به این روستا بروید، تا هم بتوانید از برف بازی لذت ببرید و هم طبیعت سفید پوش روستا را برای عکاسی از دست ندهید.

 

۷- دشت لار؛ دشتی وسوسه برانگیز برای عکاسی حومه تهران

دشت لار

به جرات می‌توان گفت دشت لار یکی از جاهای بکر هم برای طبیعت‌گردی و هم عکاسی در طبیعت است.

دشت لار در نزدیکی دماوند قرار دارد. دشت شقایق، چشم‌انداز بی‌نظیر دریاچه و سد لار، طبیعت افسونگر همه و همه باعث شده تا این دشت، مکانی دلربا برای بسیاری از عکاسان و تور عکاسی محسوب شود.

وقتی به این دشت می‌روید، می‌توانید زندگی عشایر آنجا را نیز از نزدیک لمس کنید. زندگی با عشایر دشت لار یکی از قسمت‌های لذت بخش تور تجربه گرا این دشت هم محسوب می‌شود.

با سفر به دشت لار می‌توانید گردشگری تجربه گرا منحصر به فردی هم داشته باشید. زیرا با توجه به آموزش‌های لیدر تور، می‌توانید انواع پوشش‌های گیاهی این دشت را بشناسید.

 

۸- روستای زرین دشت؛ مقصد جادویی برای عکاسی اطراف تهران

زرین دشت

از دیگر لوکیشن عکاسی در اطراف تهران می‌توانیم به روستای زرین دشت، در نزدیکی دماوند و تهران اشاره کنیم.

با سفر به روستای زرین دشت انگار به شمال رفته‌اید. زیرا طبیعت سرسبز و چشمه‌های خروشانی دارد که هر کسی را مسحور می‌کند.

تلفیق طبیعت سرسبز و رودخانه‌های زرین دشت، باعث شده تا عکاسان چشم از این روستا برندارند و تا دلشان می‌خواهد از طبیعت عکس بگیرند.

چشمه آب معدنی خمده، چشمه آب معدنی دریابک، رودخانه حبله رود از جاذبه‌های دل‌نواز این روستا هستند. اگر اهل شنا و آب‌تنی هستید؛ توصیه می‌کنیم حتما وسایل شنا به همراه داشته باشید.

 

۹- روستای رندان؛ خنک‌ترین روستا در کن و سولقان

روستای رندان

اگر جزو دسته افراد گرمایی هستید و دلتان می‌خواهد در مکانی خنک و با طراوت از سوژه‌های طبیعت عکس بگیرید؛ پیشنهاد می‌کنیم به روستای رندان در نزدیکی کن بروید.

با رفتن به روستای رندان با یک تیر چند نشان می‌زنید. چرا که می‌توانید به روستاهای وردیج و واریش، روستای سنگان، روستای تالون و .. هم برای عکاسی بروید.

با رفتن به این روستاها کلی لوکیشن عکاسی اطراف تهران دارید. همچنین می‌توانید در طبیعت خوش بگذرانید و دلی از عزا در بیاورید.

این روستا برای کوهنوردی نیز بسیار مناسب است. از این رو پیشنهاد می‌شود در تور تجربه محور روستای رندان، حتما وسایل کوهنوردی خودتان را به همراه داشته باشید.

 

۱۰- روستای سله بن؛ ییلاقی بکر اطراف تهران

روستای سله بن

روستای سله بن ییلاقی بی‌نظیر برای سفر یک روزه و آخر هفته در نزدیکی فیروزکوه است.

این روستا به دلیل طبیعت زیبا و چشم‌اندازهای بی‌نظیر، برای عکاسی در طبیعت هم مناسب به نظر می‌رسد. در این روستا سدی به نام نمرود قرار دارد که زیبایی روستا را برای عکاسی چندین برابر کرده است.

اگر از علاقه‌مندان عکاسی هستید و این روستا را به عنوان مقصد عکاسی اطراف تهران انتخاب کرده‌اید؛ پیشنهاد می‌شود در تور عکاسی، حتما تمامی تجهیزات دوربین خود را به همراه داشته باشید.

۱۱- دشت کالپوش؛ دشتی با چشم‌انداز گل آفتابگردان و شقایق

دشت کالپوش

اگر می‌خواهید عکس‌هایی افسونگر با پس زمینه گل آفتابگردان و شقایق داشته باشید. پس دست دست نکنید و هرچه سریع‌تر به دشت کالپوش در نزدیکی سمنان بروید.

اگر در فصل‌های مختلف به این دشت بروید، هم می‌توانید دشت گل آفتابگردان را تماشا کنید و هم می‌توانید از دشت سرخ شقایق لذت ببرید. ناگفته نماند که ماه اردیبهشت، بهترین فصل سفر به دشت کالپوش است.

پیشنهاد می‌شود در تور عکاسی کالپوش حتما چند دست لباس به همراه خودتان داشته باشید، تا عکس‌های متفاوت و دل‌انگیزی بگیرید.

عکاسی از دشت گل آفتابگردان و شقایق؛ آنقدر جذاب است که هر عکاسی را به خودش مسحور می‌کند. به غیر از عکاسی، این دشت برای سفر یک روزه و آخر هفته نیز بسیار مناسب است.

از دیگر لوکیشن‌های عکاسی اطراف تهران می‌توانیم به دشت هویج، آبشار کرکبود، شهرستانک، طالقان، تلو، چشمه اعلا و … اشاره کنیم.

 

در این مطلب سعی کردیم لوکیشن‌های بکر برای عکاسی اطراف تهران را معرفی کنیم. حال شما برای عکاسی اطراف تهران چه لوکیشن‌هایی را پیشنهاد می‌دهید؟ لطفا نظرات خود را با ما و همراهان تورلین در میان بگذارید.

راستی تورلین کلی تورهای تجربه گرا و تورهای آموزشی در حوزه عکاسی برگزار می‌کند. اگر تمایل داشتید و از علاقه‌مندان عکاسی بودید، می‌توانید در تور عکاسی تورلین شرکت کنید؛ تا همراه با گروه تجربه گرا لذت عکس گرفتن برایتان چندین برابر شود.