۱۵ مقصد جذاب برای سفر در فصل تابستان

 ۱۵ مقصد جذاب برای سفر در فصل تابستان

۱۵ مقصد جذاب برای سفر در فصل تابستان

آیا می‌دانید که در فصل تابستان به کجا سفر کنید؟ بدون شک در گوشه گوشه ایران جاهای دیدنی جذابی وجود دارد که در هر فصل، زیبایی‌های تمام عیاری دارند؛ اما سفر در فصل تابستان به برخی از جاهای دیدنی ایران مثل سرعین یا کندوان حس و حال دیگری دارد.

سفر در فصل تابستان، برای گردشگری تجربه گرا نیز گزینه مناسبی به نظر می‌رسد. زیرا در تابستان می‌توانید تجربه‌های هیجان انگیز مثل رفتینگ یا شنا در رودخانه‌های بکر مازندران را هم داشته باشید.

البته ناگفته نماند که رفتینگ به صورت تنهایی خیلی خطرناک است. به همین جهت پیشنهاد می‌کنیم در تور رفتینگ شرکت کنید، تا صدمه‌ای به شما نرسد. در صورت تمایل هم می‌توانید از تورهای تجربه گرا تورلین استفاده کنید.

اگر می‌خواهید بدانید در فصل تابستان به کجا سفر کنید؛ یا به عبارتی با بهترین مقاصد سفر در تابستان آشنا شوید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

۱- اسالم گیلان؛ بهترین مقصد سفر در فصل تابستان

اسالم به خلخال

اسالم جزو بهترین دیدنی‌های گیلان به شمار می‌رود و در نزدیکی تالش قرار دارد. امروزه بسیاری از افراد اسالم را برای سفر در فصل تابستان انتخاب می‌کنند. زیرا در این فصل، اسالم آب و هوای طراوت انگیزی دارد.

با رفتن به اسالم، می‌توانید از جاده طنین‌انگیز اسالم به خلخال هم عبور کنید و زیبایی‌های شگفت‌انگیز آن را مشاهده کنید.

همچنین می‌توانید تجربه‌هایی مثل دیدن ارتفاعات مسحور کننده سوباتان و دریاچه نئور، تماشای اسب‌ها، کمپ اختصاصی با عشایر و … را هم داشته باشید.

برای تمامی این تجربه‌ها هم در صورت تمایل، می‌توانید در تور اسالم به خلخال و نئور به سوباتان تورلین شرکت کنید، تا سفری لذت بخش و رویایی را تجربه کنید.

 

۲- ماسال؛ منطقه‌ای مسحور کننده در گیلان

ماسال

ماسال جزو رویایی‌ترین مقاصد تابستانی سفر محسوب می‌شود. معمولا در همه فصل‌های سال، بسیاری از گردشگران به این روستا می‌روند؛ اما ماسال در تابستان حال و هوای دیگری دارد.

اگر در تور ماسال یا تور طبیعت گردی شرکت کردید؛ توصیه می‌کنیم در هر کدام از این تورها، حتما تجربه چشیدن غذاهای سنتی شمالی، آبتنی در چشمه‌های ماسال و … را داشته باشید.

همچنین با سفر به ماسال، حتما به دیگر دیدنی‌های گیلان مثل ماسوله، روستای اولسبلنگاه، صومعه سرا و .. هم بروید.

 

۳-  دیلمان؛ ییلاقی بی‌نظیر در گیلان

دیلمان

دیلمان، منطقه‌ای بی‌نظیر در گیلان و نزدیکی سیاهکل است. طبیعت زیبای دیلمان، چشم هر بیننده‌ای را می‌نوازد. از جاذبه‌های چشم‌نواز دیلمان، می‌توانیم به آبشار لونک، دشت زیبای سوسن چلچراغ، دشت شقایق دیلمان، کوه درفک و… اشاره کنیم.

پیشنهاد می‌شود در تور طبیعت گردی دیلمان و دشت سوسن چلچراغ، حتما از طبیعت بی‌نهایت زیبایش عکس بگیرید؛ تا هر زمان که دلتان بخواهد، بتوانید سفر در فصل تابستان به دیلمان را برای خود تداعی کنید.

 

۴- فیلبند؛ ییلاقی کاریزماتیک در مازندران

فیلبند

طبیعتی پر از ابر و مه غلیظ، صبحانه‌های ناب محلی، جنگل نوردی جانانه، اقامت در کلبه‌های چوبی همه و همه از زیبایی‌های حیرت برانگیز فیلبند مازندران در فصل تابستان است.

فیلبند در نزدیکی جاده هراز و آمل قرار دارد. اگر در تور فیلبند شرکت کردید، توصیه می‌کنیم حتما لبنیات تازه محلی و غذاهای اشتها برانگیز اهالی روستا را هم امتحان کنید، تا همیشه خاطره خوش سفر به فیلبند در یادتان بماند.

 

۵- روستای جواهرده؛ روستایی با جنگل‌های سر به فلک کشیده

جواهر ده

مگر می‌شود جاهای دیدنی ایران مثل اسالم، فیلبند و … جزو لیست بهترین مقاصد سفر در تابستان باشند؛ اما روستای جواهرده رامسر جزو لیست نباشد.

جواهر ده به عنوان عروس شهر رامسر شناخته شده و هر ساله چه در فصل تابستان و چه در فصل بهار، بسیاری از طبیعت‌گردان به آن سفر می‌کنند.

در جواهرده نیز تجربه‌های بکری مثل خرید از بازار جواهرده، سبک زندگی روستایی‌ها، چشیدن غذاهای ناب مازندرانی و.. را می‌توانید داشته باشید.

 

۶-آلاشت؛ طبیعتی خیال‌انگیز در مازندران

آلاشت

برای لحظه‌ای تصور کنید در کلبه‌ای، وسط طبیعت هستید. از پنجره کلبه، نسیم خنکی صورت شما را قلقک می‌دهد. برای تجربه چنین چیزی، می‌توانید به آلاشت در نزدیکی جاده فیروزکوه سفر کنید.

بدون اغراق می‌توان گفت آلاشت از بهترین دیدنی‌های مازندران در فصل تابستان است. آلاشت طبیعتی آرامش‌بخش دارد که قدم زدن و کمپینگ در طبیعتش، خستگی را از تن هر کسی بیرون می‌کند.

اگر برای مدتی در طبیعت آلاشت قدم بزنید، در داخل مه‌ای غلیظ گم می‌شوید. از این رو به جای تنهایی رفتن به آلاشت؛ توصیه می‌کنیم با تور تجربه محور همراه شوید؛ تا دیگر در مه‌های دلبرانه گم نشوید.

 

۷- آبشار لندی؛ زیباترین آبشار در شهرکرد

آبشار لندی

 

معمولا در فصل تابستان آبتنی و رفتینگ مزه دیگری دارد و هر کسی را حسابی سر حال می‌آورد. آبشار لندی در شهرکرد؛ یکی از آبشارهای دل‌انگیز این منطقه است.

این آبشار زیبایی‌های وصف نشدنی دارد. با رفتن به آبشار لندی یا رودخانه اردمند در شهرکرد، می‌توانید تجربه دل‌انگیز رفتینگ را در آب‌هایی خروشان داشته باشید.

در صورت تمایل نیز، می‌توانید در تور کمپ لندی تورلین هم شرکت کنید؛ تا علاوه بر رفتینگ، تجربه زندگی با عشایر شهرکرد را هم داشته باشید.

 

۸- سرعین در اردبیل؛ خنک‌ترین مقصد برای سفر در فصل تابستان

سرعین

سرعین در اردبیل، چه در فصل زمستان و چه در فصل تابستان؛ به عنوان مقصد محبوب گردشگران محسوب می‌شود. با سفر به سرعین، می‌توانید از چشمه‌های جانانه آب گرم نیز استفاده کنید.

اگر به سرعین سفر کردید، پیشنهاد می‌کنیم حتما به جاهای دیدنی سرعین مثل روستای آلوارس و روستای شایق هم بروید، تا از طبیعت بکر این روستاها لذت ببرید.

۹- کندوان؛ روستایی شبیه کندو عسل در تبریز

کندوان

کندوان از جمله روستاهای حیرت‌آوری در تبریز است که نمونه آن در هیچ کجای دنیا پیدا نمی‌شود. معماری و شکل ظاهری این روستا سنگی بوده، از همین رو بسیاری از افراد را به سمت خودش مات و مبهوت می‌کند.

جالب است بدانید که به دلیل کله گرد یا کندو عسل بودن خانه‌های روستا؛ اسم این روستا را کندوان نامیده‌اند. آب و هوای این روستا در فصل تابستان، برای هر گردشگری ملس و خنک است. برای همین کندوان، جزو بهترین مقاصد برای سفر در تابستان به شمار می‌رود.

معمولا تور تجربه گرا در این روستا زیاد برگزار می‌شود. اگر با تور چند روزه و تجربه‌گرا کندوان همراه شدید، حتما برنامه تور را از قبل چک کنید، تا رفتن به رودخانه کندوان هم جزو پلن تور باشد. این رودخانه برای هر گردشگری منظره سحرانگیزی دارد.

 

۱۰- کوهرنگ؛ بهشتی در چهارمحال بختیاری

کوهرنگ

از دیگر لوکشین‌های جذابی که توصیه می‌کنیم برای سفر در فصل تابستان به آن بروید؛ جایی نیست جز کوهرنگ.

کوهرنگ به عنوان بهشتی در چهارمحال بختیاری شناخته شده است. زندگی با عشایر و اقامت در سیاه چادرهای کوهرنگ، جزو تجربه‌های جالب تور تجربه گرا محسوب می‌شوند.

چه به صورت شخصی به کوهرنگ رفتید، چه با تور دو روزه همراه شدید؛ پیشنهاد می‌شود حتما به دیگر جاهای دیدنی کوهرنگ مثل شیرسنگی، پیست اسکی چلگرد، چشمه کوهرنگ، چشمه دیمه، دشت افسونگر لاله‌های واژگون و .. هم بروید؛ تا سفری دل‌انگیز برایتان ثبت شود.

 

۱۱-  اورامانات؛ گل سرسبد کردستان

اورامانات

اورامانات یا هورامان جزو بهترین جاهای دیدنی کردستان محسوب می‌شود. این منطقه در فصل تابستان، از آب و هوایی دل‌انگیزی برخوردار است.

به طور معمول کردستان به سرسبزی معروف بوده؛ اما منطقه اورامانات و روستاهای معروف آن مثل روستای اورامان یا روستای سنگی پالنگان؛ آنقدر دلفریب است که هر کسی را یک دل نه صد دل عاشق می‌کند.

سبک زندگی مردم روستا، خرید کلاش (کفش سنتی)، چشیدن ماهی خوشمزه کبابی کنار دریاچه زریوار همه و همه جزو تجربه‌های مسحور کننده تور تجربه محور به هورامان است.

۱۲- دریاچه گهر؛ دریاچه‌ای لاجوردی در لرستان

دریاچه گهر

دریاچه گهر در شهرستان دورود لرستان نیز، جزو بهترین مقاصد سفر در تابستان است. با رفتن به این دریاچه، تجربه‌هایی مثل قایق سواری، ماهیگیری و … را هم می‌توانید داشته باشید.

اگر اهل کمپینگ هم باشید؛ در نزدیکی دریاچه گهر می‌توانید کمپ کنید. اگر تنهایی دوست ندارید به دریاچه گهر بروید؛ می‌توانید با تور چند روزه لرستان همراه شوید، تا از دیگر دیدنی‌های لرستان مثل آبشار بیشه یا قلعه فلک الافلاک هم بازدید کنید.

 

۱۳- تنگه واشی؛ شناخته شده‌ترین مقصد برای مسافرت در تابستان

تنگه واشی

از دیگر مقاصد تابستانی سفر که بیشتر ما آن را می‌شناسیم؛ تنگه واشی در فیروزکوه است. قدم زدن در آب‌های خنک واشی و کمپ در دشت ساواشی، جزو بهترین تجربه‌های تور یک روزه اطراف تهران محسوب می‌شود.

تورلین پیشنهاد می‌کند در سفر به واشی، حتما از دیگر دیدنی‌های فیروزکوه مثل تنگه میشینه مرگ، چشمه آب معدنی خمده، غار رودافشان، غار بورنیک و پل ورسک هم بازدید کنید، تا خاطره‌ای ماندگار از سفر در فصل تابستان برایتان ثبت شود.

 

۱۴- آبشار گزو؛ بلندترین آبشار مازندران

آبشار گزو

از بهترین مقاصد برای مسافرت در تابستان، می‌توانیم به آبشار گزو در مازندران اشاره کنیم. بسیاری از طبیعت‌گردان به آبشار گزو سفر می‌کنند. این آبشار در فصل تابستان، آب و هوای دلچسبی دارد که برای آبتنی هم حسابی جان می‌دهد.

با رفتن به آبشار گزو، با یک تیر دو نشان خواهید زد. زیرا آبشار گزو در سوادکوه و جنگل لفور قرار دارد. در صورت تمایل، می‌توانید به جنگل دل‌انگیز لفور هم بروید.

 

۱۵- دماوند؛ منطقه‌ای دل‌انگیز در اطراف تهران

دماوند

از آخرین مقاصد تابستانی سفر، منطقه خنک و ملس دماوند است. همچنین جزو بهترین مقاصد سفر برای اهالی شهر تهران محسوب می‌شود.

در دماوند ویلاهای زیادی وجود دارد که می‌توانید از بین آنها انتخاب و برای اقامت اجاره کنید. اگر در تور یک روزه اطراف تهران یا تور دو روزه هم شرکت کردید؛ حتما چک کنید که تورها به  صورت کمپ در طبیعت باشند، تا از کمپ در طبیعت دماوند هم لذت کامل را ببرید.

 

 

در نهایت با هر بودجه‌ای که دارید پیشنهاد می‌شود در فصل تابستان، سفر به جاهای دیدنی ایران را از دست ندهید. به قول معروف پول همیشه برمی‌گردد؛ اما زمان هرگز.

پس در فصل تابستان، درنگ نکنید و به گشت و گذار در مقاصدی که گفتیم بپردازید. درصورت تمایل هم، می‌توانید در تورهای تجربه‌ گرا تورلین مثل تور کمپ لندی یا تور اسالم به خلخال و نئور به سوباتان شرکت کنید؛ تا گردشگری تجربه گرا منحصر به فردی داشته باشید.

ما مشتاق شنیدن نظرات و تجربه‌های شما هم هستیم؛ اگر تجربه رفتن به هر کدام از مقاصد تابستانی سفر را داشته‌اید؛ خوشحال می‌شویم تجربه‌های خود را با ما و همراهان تورلین در میان بگذارید